HNTRUCK.CZ Uncategorized Postarejte se o klimatizaci!

Postarejte se o klimatizaci!

clima

climaCo nabízejí profesionální společnosti – specialisté na údržbu a opravy klimatizací?

Především

  • Plnění
  • Čištění
  • Dezinfekce
  • Opravy

Vaši klimatizaci zbavíme zdraví škodlivých mikroorganizmů, plísní a jejich nepříjemných dráždivých účinků včetně zápachu. Provedeme základní údržbu i složité opravy jednotlivých komponent.
Bez pravidelné údržby nebude vaše klimatizace fungovat správně nebo si po čase vyžádá investici do opravy!

Totéž platí pro turbodmychadlo – zkontrolujte to.

Nejčastější závady:

  • Přirozený únik chladicího média o 5-10 % ročně snižuje účinek chlazení
  • Hromadící se nečistoty a voda v systému zatěžují zařízení klimatizace a zvyšují pravděpodobnost poruchy
  • Na výměníku klimatizace se vytvářejí plísně a baktérie, které jsou zdraví škodlivé a zapáchají
  • Stejně jako váš motor, tak i klimakompresor vyžaduje pravidelný servis (výměny oleje atd.), jinak hrozí jeho poškození

1. PLNĚNÍ AUTOMATEM

Délka úkonu přibližně 60 min.
Plně automatický přístroj odsaje staré chladivo, čímž systém zbaví mechanických nečistot a vlhkosti. Následně provedeme vakuaci, která slouží ke kontrole těsnosti a zbavení případných zbytků vlhkosti systému. Nakonec doplníme olej, který je v systému rozptýlen v chladícím médiu a slouží k mazání kompresoru.

2. ČIŠTĚNÍ VÝPARNÍKU PĚNOU NEBO SPREJEM

Jednodušší a méně účinná (než Clean Set) forma čištění klimatizace, při které se aplikuje speciální ochranný prostředek – pěna nebo sprej – přímo na výparník klimatizace. Svým rozsahem a možnostmi slouží spíše jako lokální prevence. Odstraňuje pouze základní nečistoty a je ideální jako příprava pro aplikaci kompletnějšího Clean Setu v případě, že je klimatizace nejen znečištěna, ale už i zapáchá. Délka úkonu cca 20 minut včetně výměny filtru.

3. DEZINFEKCE CLEAN SETEM

Dezinfekce vysoce koncentrovaným roztokem na organické bázi. Roztok je pomocí speciálního přístroje (MiST Air Quality) postupně rozprášen do klimatizačního systému a takto vzniklá mlhovina zahubí a odstraní veškeré pyly, roztoče, mikroorganismy, plísně, bakterie a všechny zdroje zápachu. Protože roztok nepůsobí pouze na výparník, ale na celý ventilační systém, jeho účinek je dlouhodobý. Výrobci doporučují ošetřit klimatizaci tímto způsobem alespoň jedenkrát ročně. Délka úkonu cca 40 minut včetně výměny filtru.

4. OPRAVY

Opravy klimatizací jsou technicky, časově i cenově náročné, proto doporučujeme předcházet opravám kvalitní údržbou. Pokud již dojde k poruše, je třeba nejprve velmi přesně identifikovat závadu pomocí speciálních diagnostických přístrojů. Proto doporučujeme svěřit opravu specializované firmě s potřebným vybavením a zkušenostmi.

To nejlepší pro vaši rodinu! Funkční klimatizace zbavená zdraví škodlivých mikroorganizmů a plísní.

Podobné položky