HNTRUCK.CZ Uncategorized Jak se jezdí v Japonsku?

Jak se jezdí v Japonsku?

japan

japanZákladní tipy, díky kterým se v zemi vycházejícího slunce lépe zorientujete.

Chystáte-li se do Japonska, kde budete cestovat vypůjčeným vozem, měli byste se v předstihu seznámit se základními pravidly a zvyklostmi zdejšího provozu. Dopravní situace na japonských cestách se totiž od té naší v mnohém výrazně liší a zejména pro začínajícího řidiče může být řízení auta náročné. Když se však na změnu jízdního stylu a na některé nezvyklosti připravíte v předstihu, měli byste to zvládnout.

O řízení auta v Japonsku se traduje, že je mnohem náročnější než jinde ve světě. Řidiči jsou údajně agresivnější, téměř všichni holdují rychlé a riskantní jízdě, a navíc příliš nedávají pozor. Proto je na japonských silnicích spousta dopravních nehod, včetně těch smrtelných.

Dalším důležitým poznatkem je fakt, že se v Japonsku řídí vlevo. To je sice dobrá zpráva pro Brity, ale ostatní si musí zvyknout. Vypjaté situaci nahrává nejen intenzivní provoz, ale pro nás také poněkud nezvyklé označení ulic – budovy jsou značeny zastaralým systémem a ulice obvykle slouží pouze k oddělení bloků. Dopravní značení je v japonských znacích i v latince.

Pokud neumíte japonsky, budete mít se značkami problém. Ovšem dobrá zpráva je, že v Tokiu je nyní některé svislé dopravní značení i v angličtině. Japonci se k tomu rozhodli z důvodu blížících se olympijských her v roce 2020.

Co se týče nejvyšší povolené rychlosti, ve městě můžete jet maximálně 40 km/h, na předměstí 60 km/h a na dálnici 100 km/h.

Měli byste se s ohledem na výše uvedené informace řízení v Japonsku obávat? Podle zkušenějších řidičů to v praxi není tak hrozné, jak se na webu píše. Přesto si dejte pozor především na častou absenci označení hlavní a vedlejší silnice – podle místních zvyklostí se za tu hlavní považuje ta větší. Zároveň při řízení zapojte všechny smysly, neboť místní obyvatelé vnímají za volantem spíše jiné věci než provoz. Budete tak muset dávat pozor i za ně.

Podobné položky

truck2

AmerikaAmerika

Amerika se skládá ze tři částí, kterými je Severní Amerika, Střední Amerika a poslední částí je Jižní Amerika. Oproti Střední Americe je Severní a Jižní Amerika považována za dva samostatné