HNTRUCK.CZ Uncategorized Bulharsko, dovolená jako stvořená pro Čechy

Bulharsko, dovolená jako stvořená pro Čechy

bulgaria

bulgariaBulharsko. Pro Čechy obzvláště oblíbená destinace cestovního ruchu. Ročně se tam vypraví desetitisíce českých turistů. A není divu. Bulharsko je opravdu vhodné pro kvalitní dovolenou.

Bulharsko má pro české turisty spoustu výhod, je synonymem levné dovolené u moře v kvalitních a moderních hotelích. Pro Čechy je navíc Bulharsko tradičním místem, na které jsou zvyklí. A nejen teplé moře je důvodem, proč turisté z celého světa míří do Bulharska.

Málokterá přímořská země se může pyšnit tolika historickými a architektonickými zajímavostmi, krásnými místy a kvalitním jídlem. „Měla jsem šest let, když jsem byla poprvé s rodiči v Bulharsku. Krásná písčitá pláž, výlet lodí, jedli jsme ve skalní restaurace. Je to moc krásná zem,“ vzpomíná Lenka Čechová, která Bulharsko navštívila již v 70. letech minulého století.

I v zimě se české autobusy a česká letadla do Bulharska rozjedou. Tentokrát kvůli kvalitnímu lyžování. Bulharsko je navíc země s kontinentálním podnebím. V létě je tam opravdu teplo a v zimě opravdu zima.

Také bulharská kuchyně je jedinečná. Mezi typické bulhraské pokrmy patří určitě šopský salát, různé druhy koláčů, baget či ryb.

Bulharsko je zkrátka ideální země pro strávení letní dovolené, každý si tam najde to své.

Podobné položky

truck2

AmerikaAmerika

Amerika se skládá ze tři částí, kterými je Severní Amerika, Střední Amerika a poslední částí je Jižní Amerika. Oproti Střední Americe je Severní a Jižní Amerika považována za dva samostatné