HNTRUCK.CZ Uncategorized Aby nám druzí stačili aneb o fungování vztahů a budování důvěry

Aby nám druzí stačili aneb o fungování vztahů a budování důvěry

teamwork
teamwork

=

Podnikatelé nám často popisují následující situaci. Jako by si přestávali se svými lidmi rozumět. Vzdáli se od sebe. Je jasné, že špatně nastavenými procesy to není. Lidé ve firmě mají všechny potřebné informace, vědí, co mají dělat. Proč to tedy přestává fungovat? Majitelé se svými lidmi mluví, ukazují jim, jak mají postupovat. Řeší s nimi konkrétní případy. Stojí to dost energie…

Prostředí našeho podnikání se mění. Potřebujeme se přizpůsobovat. Chceme, aby nás při tom naši spolupracovníci následovali. Aby nám stačili. Našemu tempu. Ale, proč by to vlastně měli dělat?

Naše firmy stojí na vztazích – mezi námi a našimi zákazníky, mezi námi a našimi spolupracovníky. Na úrovni těchto vztahů a také naší komunikaci užitku pak závisí míra důvěry mezi zúčastněnými. A o důvěru jde především. Máme ještě důvěru v to, co nabízíme? Věříme si navzájem? A dále, dává to, co říkáme, těm druhým smysl? Vidí v tom užitek?

Existují nástroje, postupy a techniky, umožňující změnit současný stav k lepšímu. Jde o uplatňování Nového komunikačního modelu – abychom nebyli na realizaci sami; Dopředné vazby – abychom nemuseli čekat, jak to nakonec dopadne; techniky projevování a vzbuzování v Intervalu zájmu – abychom věděli, čím začít; využívání Jednoduchého kompetenčního modelu – abychom si ujasnili, co chceme a co je možné atd. Není to složité. Většinu toho, co potřebujeme, už víme a cítíme. To ostatní je lehce dosažitelné, právě díky optimálnímu výběru nástrojů, postupů, technik. Rozhodující je, že to opravdu chceme – teď hned. A že jsme ochotni pro to něco udělat. Pokud Vás zajímá, jak na to, řekneme vám to.

Známe to z vlastní praxe a ví to i naši klienti. Mnozí s tím už mají dobrou zkušenost. Podařilo se jim znovu se napojit na ty, bez kterých to nelze posunout dále – na jejich spolupracovníky.

Workshop nám umožní sdílet zkušenosti s dalšími majiteli firem a slyšet, jak situaci o které píšeme, řeší nebo už dokonce vyřešili oni. A odnesete si také tipy, jak se na věc podívat z jiného úhlu pohledu – aby bylo vidět možnosti změny.

Článek ve spolupráci s www.itvorba.eu

Podobné položky